35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Renowacje zabytków Kraków

W naszej firmie Francuz z Krakowa zajmujemy się już od ponad 35 lat świadczeniem usługi budowlanych na terenie Krakowa oraz województwa małopolskiego. Nasza domena to głównie budownictwo zabytkowe, w ramach którego prowadzimy kompleksowe prace renowacyjne. Dzięki nam dawne budynku uzyskują świeżość i znów cieszą oko!

 

Jako specjaliści w zakresie renowacji obiektów zabytkowych jesteśmy w stanie zapewnić każdemu z naszych klientów fachowe wsparcie w prowadzeniu prac renowacyjnych. Nasze usługi kierujemy między innymi do właścicieli zabytkowych kamienic, pałaców, rezydencji, obiektów sakralnych, a także innego rodzaju zabytków – zarówno osób prywatnych, jak i instytucji. Do każdego z naszych klientów podchodzimy indywidualnie, co pozwala nam na uzyskanie optymalnych rezultatów w pracach zależne od wymagań inwestora.

 

Prace renowacyjne zabytków

Renowacjami określa się wszelkiego rodzaju prace polegające na odnowieniu lub odświeżeniu obiektu. W przypadku budownictwa zabytkowego dotyczą one między innymi elewacji, dachów, a także innych elementów obiektu. Termin ten często wiązany jest również z restauracją, która stanowi zespół działań zmierzających do przywrócenia budowli jej dawnej formy architektonicznej, w tym również wartości użytkowej i artystycznej. Czynności restauracyjne prowadzi się na podstawie posiadanych materiałów archiwalnych, na przykład planów, zdjęć czy też z użyciem zachowanych fragmentów budynków.

 

Pełna oferta prac renowacyjnych

Wszystkie prace renowacyjne obiektów zabytkowych poprzedzane są dokładnymi badaniami mającymi na celu ocenienie ich stanu technicznego. W ten sposób można określić stopień zachowania całej konstrukcji i jej konkretnych elementów. Budynki zabytkowe narażone są w szczególności na wysoki poziom zawilgocenia, zasolenia, a także biologicznego porażenia, dlatego też prace renowacyjne prowadzone są w dużej mierze w związku z takimi potrzebami konkretnych obiektów.

 

Włączają one czynności takie jak:

  • osuszanie murów budynków, zabezpieczanie ich przed ponownym przenikaniem wilgoci i porażeniem biologicznym
  • usuwanie zabrudzeń powstałych na elewacjach, murach, a także innych elementach
  • murowanie, spoinowanie, tynkowanie murów, także zasolonych i zawilgoconych
  • uzupełnianie ubytków, szpachlowanie, malowanie ścian
  • wzmacnianie podłoży, ścian i sklepień budynków
  • prace dekarskie, związane z konstrukcją dachu i pokryciami dachowymi
  • prace precyzyjne, między innymi związane ze sztukateriami, wykańczaniem ścian, posadzek, stolarki
  • prace instalacyjne w budynkach zabytkowych

 

Wszystkich zainteresowanych skorzystaniem z profesjonalnych usług renowacyjnych zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, skoncentrowanie na potrzebach klientów, korzystanie z najnowszych technologii oraz materiałów powoduje, że renowacje zabytków w wykonaniu naszej firmy spełnia oczekiwania nawet wyjątkowo wymagających klientów. Świadczą o tym nasze realizacje oraz opinie i referencje, które otrzymaliśmy.

 

Firma Francuz – renowacje zabytków Kraków – zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej obsługi!

« powrót