35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Renowacja zabytków kraków

Firma Francuz to kompleksowe rozwiązania w ramach renowacji zabytków. Jesteśmy skoncentrowani na tym, aby zapewniać naszym klientom pełne wsparcie w tym zakresie. O naszych sukcesach świadczą opinie i referencje, między innymi w prowadzeniu prestiżowych inwestycji w Krakowie.

 

Renowacja zabytków jest dziedziną łączącą w sobie w jedno prace renowacyjne wraz z archeologią, historią sztuki oraz muzealnictwem. W węższym sensie renowacja ta jest uznawana jako jeden z zabiegów konserwatorskich prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Może ona dotyczyć zarówno pojedynczych dzieł sztuki, na przykład rzeźb czy obrazów, jak i całych obiektów, przykładowo zamków, pałaców, kamienic zabytkowych, a nawet całych zespołów urbanistycznych. Głównym celem zabiegów renowacyjnych jest zwolnienie procesów niszczenia budynku zabytkowego.

 

Zakres prac renowacyjnych

Wszelkiego rodzaju prace związane z zabytkami rozpoczynają się od przeprowadzenia dokładnych badań oraz inwentaryzacji obiektu, aby w ten sposób ustalić jego stan, wiek, wartość, a także innego rodzaju informacje potrzebne do przygotowania projektu oraz zabiegów renowacyjnych.

 

W ramach czynności renowacyjnych wykonuje się zarówno określone zabieg i działania fizyczne skoncentrowane na detalach i małych powierzchniach, jak i również są to szeroko zakrojone czynności włącznie z wymianą poszczególnych nawierzchni.

 

Do prac renowacyjnych zalicza się między innymi takie czynności jak:

  • osuszanie murów budynków
  • usuwanie porażeń biologicznych
  • oczyszczanie murów nowoczesnymi technikami
  • uzupełnianie ubytków w obiektach, w tym w kamieniu i w cegle
  • wzmacnianie ścian i sklepień w budynkach
  • prace dekarskie i remonty pokryć dachowych
  • prace murarskie, spoinowanie, szpachlowanie, tynkowanie murów i malowanie
  • zabezpieczanie murów przed przenikaniem wilgoci, hydrofobizacja, izolacje różnych typów
  • prace adaptacyjne, w tym wokół obiektu
  • i inne prace wymagane w związku ze stanem obiektu zabytkowego

 

Zawsze dobieramy odpowiednie rozwiązania zależenie od stanu danego obiektu – jego dobro i zgodność z założonymi projektami, a także zadowolenie klientów są dla nas priorytetowe. Stosujemy przy tym najwyższej jakości materiały, które pozwalają nam na uzyskanie efektów odpowiadających wszystkim wymaganiom związanym z procesami renowacyjnymi. W ten sposób nowoczesne materiały na miarę XXI wieku jesteśmy w stanie skomponować z zabytkowymi obiektami, wydobywając z nich ponownie piękno i optymalnie zabezpieczając je przed dalszym upływem czasu.

 

Renowacja zabytków – Kraków

W naszej firmie Francuz zajmujemy się od lat prowadzeniem prac w ramach renowacji zabytków. Wykonaliśmy między innymi prace dla inwestorów takich jak Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki czy Zarząd Rewaloryzacji Zespołów Zabytkowych Krakowa w ramach projektów Pałac Krzysztofory oraz w budynku dawnego Spichlerza.

 

Jeśli chcą Państwo skorzystać z naszej oferty, wtedy pozostajemy zawsze do dyspozycji. Prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z prowadzonymi przez nas usługami.

 

Francuz – renowacja zabytków Kraków – zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

« powrót