35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Renowacja elewacji

W naszej firmie Francuz zajmujemy się świadczeniem kompleksowych usług budowlanych – specjalizujemy się przede wszystkim w prowadzeniu prac interdyscyplinarnych w ramach budownictwa zabytkowego. Nasza specjalność to między innymi renowacja elewacji. Zapewniamy naszym klientom pełne wsparcie, które bazuje na konsultacjach i dobraniu optymalnych rozwiązań dla danej inwestycji.

 

Kiedy wykonać renowację elewacji?

Z biegiem lat tynk na elewacjach zaczyna kruszyć się, niszczeć i nie wygląda już estetycznie. Również pojawiają się na nim zabrudzenia trudne do usunięcia, między innymi wykwity, szare pleśnie, zielone glony. Wtedy konieczne jest przeprowadzenie kompleksowych usługi renowacyjnych. W ich efekcie będzie można przywrócić elewacji naturalne piękno i przy tym także poprawić jej właściwości ochronne – dzięki zastosowaniu specjalnych materiałów można zmniejszyć ryzyko niszczenia i zabrudzeń tynków, aby na kolejne lata mogły one prezentować się efektownie.

 

Techniki renowacji elewacji

Zakres prac związanych z renowacją elewacji jest zależny w szczególności od jej wyglądu. Niewielkie ubytki w tynku można łatwo zniwelować, stosując odpowiednie zaprawy budowlane – w ten sposób można wypełnić ubytki płytkie, średnio do około 15 milimetrów zależnie od typu elewacji. W przypadku pęknięć i rys na tynkach przeprowadza się prace polegające na poszerzeniu ich szerokości oraz głębokości, a następnie wypełnieniu. Stosujemy także nowoczesne techniki oczyszczania elewacji z zabrudzeń.

 

Jeżeli jednak uszkodzenia są znacznie poważniejsze, tynk wymaga całkowitego skucia. Wymaga to odpowiednio prowadzonych prac z naciskiem na ostrożność, aby nie naruszyć warstw siatki zbrojonej oraz materiałów termoizolacyjnych. Również precyzja jest kluczowa w przypadku budownictwa zabytkowego, aby nie dokonać uszkodzenia konstrukcja budynku i następnie dokładnie odwzorować elewację. Alternatywnym rozwiązaniem jest technika polegają na zastosowaniu tynku na stary tynk, co skraca czas prac.

 

Oczywiście, w każdym z opisanych przypadków konieczne jest dopasowanie odpowiednich materiałów, aby gotowa elewacja wyróżniała się trwałością, bezpieczeństwem i estetyką.

 

Kompleksowe prace renowacyjne z firmą Francuz

W naszej firmie budowanej posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, a nasza domena to między innymi prace renowacyjne, również w przypadku trudnych inwestycji, w tym budownictwa zabytkowego. Dzięki swojej ponad 35-letniej praktyce jesteśmy w stanie zaoferować każdemu z klientów wsparcie na najwyższym poziomie.

 

Pracujemy zawsze kompleksowo i jesteśmy zorientowani na potrzeby naszych klientów, dlatego też mogą być Państwo pewni, że wykonane przez nas prace będą spełniały wszystkie przedstawione nam wymagania. Służymy przy tym fachowym doradztwem w doborze najlepszych technologii i materiałów.

 

Jeżeli chcą Państwo zainwestować w renowację elewacji, zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Prosimy o skontaktowanie się z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących prowadzonych przez nas prac renowacyjnych. Działamy nie tylko w Krakowie. Zapraszamy serdecznie!

« powrót