35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Renowacja budynków zabytkowych

Zabytkowe budynki, które mają już swoje lata i od dawna nie były poddawane zabiegom renowacyjnym, szybko niszczeją i nie cieszą oka. Dlatego też rekomendowane jest w tym przypadku prowadzenie szeroko zakrojonych renowacji, aby uzyskać pożądany efekt – budynku nie tylko estetycznie wyglądającego, ale również trwalszego i bardziej funkcjonalnego, aby korzystanie z niego było bardziej komfortowe.

 

W firmie Francuz w Krakowie renowacja budynków zabytkowych to nasza specjalność już od przeszło 35 lat. Od początku działalności jesteśmy skupieni na tym, aby zapewniać klientom fachowe wsparcie, co zostało już wielokrotnie docenione, również przez naszych prestiżowych zleceniodawców, między innymi przez Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie. Jeżeli wobec tego szukają Państwo kompleksowej pomocy w pracach renowacyjnych zabytków nie tylko w Krakowie, zawsze jesteśmy do dyspozycji!

 

Profil zabiegów renowacyjnych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy obiekt zabytkowy jest inny i nie można podchodzić do nich w sposób schematyczny. Wobec tego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac nasi specjaliści zajmują się sprawdzeniem stanu technicznego budynku, jego potrzeb związanych z renowacją. Na tej właśnie podstawie możemy następnie pomóc w przygotowaniu projektu oraz w jego całościowej realizacji, na której skupiamy się jako firma ogólnobudowlana.

 

Zajmujemy się między innymi pracami takimi jak:

  • izolacje i uszczelnienia przeciwwodne – w przypadku obiektów zabytkowych woda jest niszczącym żywiołem, który stanowi poważne zagrożenie, dlatego też prowadzimy prace polegające na osuszaniu budynków oraz izolacjach pionowych i poziomych, aby zapobiegać niszczeniu konstrukcji budynku
  • prace związane z murami i ścianami – konserwacja podłoża budynku, w tym ścian, murów, tynków jest także bardzo ważna, w tym zakresie wykonujemy prace renowacyjne związane z usunięciem zabrudzeń, mikroorganizmów, zabezpieczaniem powierzchni przed przenikaniem wody, zabrudzeniami, a także malowaniem elewacji, by budynek mógł wyglądać estetycznie
  • prace dekarskie – jesteśmy specjalistami w zakresie dekarstwa, kompleksowo wykonujemy renowacje konstrukcji dachowych i pokryć, zabezpieczając tym samym obiekty przed działaniem czynników atmosferycznych i nadając im efektowny wygląd
  • prace instalacyjne – w ramach instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazowych, centralnego ogrzewania, elektrycznych

 

Prowadzimy także innego rodzaju prace niewymienione w powyższym zestawieniu. Działamy kompleksowo, dlatego powierzając realizację renowacji zabytku właśnie nam, mają Państwo pewność, że wszystko będzie wykonane w pełni.

 

Zachęcamy do skorzystania z usług!

Jeśli zatem interesuje Państwa renowacja budynków zabytkowych, w takim przypadku pozostajemy do usług. Wiemy, w jaki sposób wykonać prace tak, aby gotowa realizacja spełniała wszystkie wymogi. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z realizacjami zamieszczonymi na naszej stronie internetowej, dzięki którym mogą przekonać się Państwo o jakości świadczonych przez nas usług renowacyjnych. Zapraszamy!

« powrót