35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Remonty zabytków

Prowadzenie prac remontowych zabytków jest naszą specjalnością – w firmie Francuz posiadamy ponad 35-letnie doświadczenie związane z budownictwem interdyscyplinarnym, w tym również zabytkowym. Dzięki swojej praktyce, szerokiej wiedzy oraz umiejętnościom, a także współpracy ze sprawdzonymi podwykonawcami jesteśmy w stanie kompleksowo wykonać remonty zabytków na zamówienie klientów.

 

Remonty to prace, które prowadzone są w celu przywrócenia wartości użytkowej obiektów – ich funkcjonalności, a także dawnego piękna zgodnie ze stanem pierwotnym. Dzięki optymalnie prowadzonej gospodarce remontowej można zmniejszyć ryzyko nadmiernego niszczenia budynków.

 

W ramach prac remontowych wyróżnia się te bieżące, które polegają na okresowych przeglądach i pracach konserwacyjno-profilaktycznych, aby utrzymać obiekt w odpowiednim stanie technicznym, następnie są to remonty interwencyjne przy wystąpieniu nagłych uszkodzeń, a także remonty kapitalne – najszersze, ponieważ polegające na wymianie zniszczonych, uszkodzonych czy zużytych elementów budynku.

 

Zakres prowadzonych prac remontowych

Prace remontowe obiektów zabytkowych włączają szeroki zakres czynności, w tym także związanych z adaptacją i z modernizacją obiektów tego rodzaju. Przed przystąpieniem do remontów prowadzone są badania obiektu, które mają na celu określenie jego stanu i dobranie właściwego kierunku prowadzonych prac. W przypadku obiektów budowlanych prace konsultowane są również z Konserwatorem Zabytków.

 

Zakres prac remontowych do wykonania w zabytkach jest bardzo szeroki i obejmuje on między innymi elewacje budynku, ściany wewnętrzne, posadzki, schody wewnętrzne i zewnętrzne, konstrukcje dachowe i sklepienia, czyli praktycznie wszystkie elementy wchodzące w skład obiektu, które wymagają wykonania prac remontowych, by przywrócić je do swojego pierwotnego stanu.

 

Kluczowe dla powodzenia prac jest wybranie właściwych materiałów budowlanych i remontowych przeznaczonych do remontu, aby dzięki nim możliwe było odnowienie przestrzeni z zgodnie z założeniami. Nowoczesne materiały są w stanie dać optymalne rezultaty zarówno w poprawie estetyki obiektów, jak i również zabezpieczeniu ich przed dalszym niszczeniem.

 

Kompleksowe remonty zabytków

Dzięki wsparciu naszej firmy Francuz otrzymają Państwo kompleksowe usługi w ramach prac remontowych – konstrukcyjnych, dekarskich, wykończeniowych, izolacji, także instalacji, które prowadzimy we współpracy ze sprawdzonymi wykonawcami w branżach instalacyjnych. Prowadziliśmy remonty na rzecz wielu klientów z Krakowa oraz z całej Polski, czego potwierdzeniem są nasze pozytywne referencje i opinie. Mamy nadzieję, że uda nam się również spełnić wszystkie Państwa oczekiwania.

 

Jeśli chcą Państwo skorzystać z profesjonalnych usług remontów obiektów budowlanych, w takim przypadku jesteśmy do dyspozycji. Zachęcamy do skontaktowania się z nami w celu uzyskania dokładnych informacji dotyczących naszych usług – odpowiemy błyskawicznie i przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

« powrót