35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Konserwacja zabytków

Czas bywa nieubłagalny także dla budynków – doskonale zdajemy sobie z tego sprawę w naszej firmie, dlatego jesteśmy skoncentrowani na tym, aby oferować każdemu z naszych klientów profesjonalne usługi konserwatorskie obiektów zabytkowych. Odpowiednio zaplanowane i zrealizowane prace pozwalają na przywrócenie im dawnego efektu i zabezpieczenie ich przed dalszym upływem czasu.

 

Nasza firma Francuz zajmuje się świadczeniem kompleksowych prac konserwacyjnych dla obiektów zabytkowych i innych typów obiektów. Konserwacja zabytków to skomplikowane i precyzyjne prace, które są skupione na tym, aby zapewnić delikatnej tkance obiektów architektonicznych, a także całych zespołów urbanistycznych jak najdłuższego istnienia w swoim oryginalnym stanie. Dzięki zaawansowanemu zapleczu jesteśmy w stanie uzyskać zamierzone efekty na najwyższym poziomie zgodnie z wymaganiami technicznymi oraz konserwatorskimi, a także potrzebami naszych klientów.

 

Zabiegi konserwatorskie

Konserwacja zabytków posługuje się ona pełną gamą różnorodnych zabiegów, w tym konserwatorskich, restauracyjnych, rekonstrukcyjnych, adaptacyjnych, również w zakresie rewitalizacji oraz rewaloryzacji. Najczęściej jednak koncentrują się one w szczególności na zabiegach mających na celu zwolnienie procesu degradacji oryginalnych zabytku oraz poszczególnych z jego elementów.

 

Zabiegi konserwacyjne koncentrują się między innymi na:

  • elewacjach budynków, w tym wykonanych z cegły oraz kamienia
  • detalach architektonicznych budynków
  • elementach wnętrz – ścianach, posadzkach, stropach
  • sztukateriach zewnętrznych i wewnętrznych
  • rzeźbach kamiennych, gipsowych i innych typów
  • polichromiach ściennych i innych dziełach
  • elementów metaloplastycznych

 

Przed podjęciem zabiegów konserwacji zabytków zawsze przeprowadzane są także odpowiednie ekspertyzy i badania odkrywkowe dla elewacji oraz dla wnętrz, a także projekty. Prace te wpłacają także konsultacje konserwatorskie oraz prowadzenie nadzorów, aby wszystkie prace przebiegały zgodnie z założeniami.

 

Prowadzone czynności są skoncentrowane nie tylko na uzyskaniu efektu wizualnego, ale również na poprawie parametrów technicznych obiektu budowlanego, w tym między innymi na przywróceniu równowagi kwasowej obiektu, usunięciu szkodliwych mikroorganizmów, ponadto na wzmocnieniu jego struktury oraz jego zabezpieczeniu przed nadmiernym zawilgoceniem, przenikaniem soli budowlanych, atakiem mikroorganizmów.

 

Kompleksowe usługi konserwatorskie

Jeżeli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług konserwacji zabytków, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Ponad 35-letnie doświadczenie w tej dziedzinie powoduje, że jesteśmy w stanie spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów w przypadku każdego obiektu budowlanego o charakterze zabytkowym. Na stronie internetowej już teraz mogą zapoznać się Państwo z dotychczasowym realizacjami naszej firmy.

 

Mamy nadzieję, że będą Państwo całkowicie zadowoleni ze świadczonych przez nas usług konserwatorskich. W razie dodatkowych pytań jesteśmy w stanie odpowiedzieć na nie wyczerpująco.

 

Zapraszamy serdecznie do wybrania naszej firmy!

« powrót