35 lat tradycji budowlanych, wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie, gwarancja wysokiej jakości wykonywanych prac, bogate portfolio prestiżowych realizacji.

Firma konserwatorska

Kompleksowe wsparcie konserwatorskie to nasza specjalność w firmie Francuz – jesteśmy skoncentrowani na tym, aby oferować usługi na najwyższym poziomie, z naciskiem na indywidualnie podejście i rozwiązania skrojone na miarę. Od ponad 35 lat pracujemy jako firma budowlana i firma konserwatorska – w ciągu tego czasu braliśmy udział w wielu różnego rodzaju inwestycjach, także prestiżowych. Teraz zapraszamy Państwa również do skorzystania z naszych usług!

 

Prowadzimy prace konserwacyjne obiektów różnych typów, w tym między innymi zabytków urbanistyki, wystroju wnętrz, sztukaterii oraz innych elementów. Zapewniamy pomoc w ramach prowadzenia prac konserwacyjnych każdego typu. W naszej firmie do dyspozycji klientów są wykwalifikowani specjaliści, współpracujemy także z architektami, ekspertami w ramach historii sztuki oraz archeologii w zakresie budownictwa zabytkowego. Dysponujemy nowoczesnym zapleczem, dzięki któremu możemy podejmować prace konserwacyjne i renowacyjne całościowo w zróżnicowanych obiektach. Koncentrujemy się w szczególności na prowadzeniu prac konserwatorskich w Krakowie, ale również działamy na terenie Małopolski oraz całego kraju.

 

Konserwacja zabytków

Prowadzimy prace konserwacyjne obiektów zabytkowych, które wymagają szczególnego przygotowania i precyzji, aby uzyskać zamierzone rezultaty. Przed dokonaniem prac konserwacyjnych wykonujemy potrzebne badania, dzięki którym jesteśmy w stanie dopasować je indywidualnie do potrzeb klientów, a także wymagań Konserwatora Zabytków oraz innych służb w tej dziedzinie.

 

Wykonujemy prace konserwacyjne takie jak:

  • zabiegi przywracające właściwe parametry chemiczne budynkowi, w tym równowagę kwasową, także usuwanie szkodliwych mikroorganizmów, zagrożeń biologicznych innego rodzaju, co powala na wzmocnienie struktury budynku
  • działania fizyczne polegające na odgrzybianiu, osuszaniu obiektów, ponieważ zabytki są w szczególności narażone nadmierne zawilgocenie oraz porażenia biologiczne
  • prace ochronne, których głównym celem jest zabezpieczenie obiektów i elementów przed dalszym niszczeniem, by mogły one służyć przez długi czas

 

Prace konserwacyjne mają głównie charakter zachowawczy. W przypadku, gdy konieczne jest uzupełnienie brakujących elementów zabytków, wówczas prowadzimy prace rekonstruktorskie, restauracyjne, które pozwalają na uzyskanie pożądanego efektu.

 

W pracach konserwatorskich wykorzystujemy wysokiej jakości materiały oraz nowoczesne urządzenia i narzędzia, dzięki którym możemy odtworzyć także charakter zabytku zarówno w obszarze estetycznym, jak i materiałowym.

 

Zapraszamy do skorzystania z usług konserwatorskich!

Jeżeli chcą Państwo skorzystać z naszych usług konserwatorskich, w takim przypadku zapraszamy serdecznie już teraz do bliższego zapoznania się z naszą ofertą. Prosimy o kontakt – nasi pracownicy przygotują dla Państwa odpowiednie rozwiązania, które związane są z konserwacją obiektu, a także innego rodzaju pracami dla obiektów budowlanych.

 

Mamy nadzieję na owocną współpracę z Państwem. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty!

« powrót